Çin Ekonomiye Daha Çok Destek Verecek

Dünya ekonomisinin önemli aktörlerinden Çin, pandemi sonrası yeni adımlar atmaya hazırlanıyor.

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Genel Sekreter Yardımcısı Yang Yinkai, Çin’in ekonomiye daha çok destek vermek için yeni ve uygun kararlar alacağını ifade etti. Aynı yetkili, 2022 üçüncü çeyrek verilerinin ekonomik daralmayı gidermek amacıyla uygulanacak tedbirlerin belirlenmesi bakımından önemli olduğunu açıkladı.

Yang, olabilecek en iyi sonuçları almak için ekonomiyi makul bir aralık içinde tutmaya çalışacaklarını vurgulayarak altyapı yatırımlarını hızlandıracaklarını beyan etti.

Ayrıca Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Liu Guaqiang da para politikası uygulamalarında destekleyici karalar alacaklarını; politika bankaları ile ticari bankalarının altyapı yatırım projelerini desteklemeleri için yönlendirici uygulamalar gerçekleştireceklerini ifade etti.

 

 

YASAL UYARI: İnternet sitemizde yayınlanan yazı ve makalelerin tüm hakları saklıdır. Yazılar aynen yayımlanamaz. Yazar ve site kaynağının linkine yer verilerek alıntı yapılabilir. Aksi durumlarda ilgili kanunlardaki hak, tazminat ve ceza hükümlerinin uygulanması hususunda hukuki süreçler başlatılır.

İlgili Yazılar

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yazılar